$20 - What is it enough for in your country?

@Dolcerina (3379)
Hungary
February 1, 2007 2:01am CST
in HUNGARY $20 is my monthly internet cost $20 is not enough to my electricity bill $20 is my city travelling card/month $20 is about 4 kilogramms pigeon-breast $20 is about 30liter milk $20 is about 20kilograms bread $20 is about 13 kilograms banana $20 is about 20kilograms apple For $20 I can buy a simple jumper. What can you buy for $20 in your country?
4 people like this
4 responses
@adidas7878 (2013)
• United States
1 Feb 07
$20 dollars wont cover the internet cost anymore, $20 can buy about 9 gallons of gas, $20 buy about 10 gallons of milk, $20 dollars get you maybe couple dinner at a fast food restaurants, $20 get me about 6 tall size of hot coco in the winter time, but $20 can get you some good stuff at the fast food restaurant if you know where to go like mcdonald, you could get about 19 orders of fries, but $20 doesnt seem enough at all.
2 people like this
@Dolcerina (3379)
• Hungary
2 Feb 07
Thank you 1 gallon =4,5 litres For $20 I can buy 16 litres gas.(the gas is much better quality here) And as I see you can buy 45 litres milk from this money.
@Dolcerina (3379)
• Hungary
20 Feb 07
.
• Pakistan
28 Feb 07
In my country $20 covers my internet and electricity bill of about one and a half month! or milk man's bill for one and half month or my one month fee of my graduation degree!
@steerforth (1802)
• Italy
11 Mar 07
With 20 dollars in Italy you can buy the fuel for your car, you can eat in a resturant, you can buy something to eat for some days.
1 person likes this
@Dolcerina (3379)
• Hungary
11 Mar 07
Thank you, I would like to visit to Italy again.
• Italy
11 Mar 07
I hope soon for you:)
@stonehr (818)
• Croatia (Hrvatska)
28 Feb 07
I can buy the same amount of everything just like you said... My city traveling card is about $40 for 1 month. Internet cost can vary from $15 up to $60 or so... and for the end , congrats for Your Star.. :)
1 person likes this
@Dolcerina (3379)
• Hungary
28 Feb 07
Thank you for the information!
@polachicago (19073)
• United States
4 Mar 07
$20 1/5 of my electric bill. Probably 10 liters of organic milk. 5 kilograms of apples.